Jdi na obsah Jdi na menu

Osmifinále O pohár hejtmana Zl. kraje TJ Štítná A vs. SK Baťov

24. 8. 2016

Osmifinále O pohár hejtmana Zl. kraje TJ Štítná A vs. SK Baťov  6:0

Štítná zápas rozhodla již na začátku 1. poločasu, kdy Tomáš Liška zatočil rohový kop přímo do brány. Ten samý hráč o minutu později zahrával další rohový kop, po kterém se domácí znovu radovali. Chovančík Tomáš se nejrychleji zorientoval v 16 a nekompromisní střelou, kterou otřel o tyč zvýšil na 2:0. Na tabuli svítila v tu dobu 3. minuta. Domácí nadále tlačili soupeře do 16 a ten se zmohl jen na rychle brejky, které si obrana pohlídala. Poté přišel nejkrásnější moment zápasu. Z pravé strany odcentroval kapitán Petr Svoboda, na jeho centr si naběhl Tomáš Vaculík a nechytatelnou střelou, kterou vystřihl zády k bráně, zvyšoval na 3:0(14. min.) I po této brance domácí neměli dost a stále se tlačili do brankových příležitostí. V 38. minutě se zmocnil na polovině hřiště míče Jaroslav Liška, který pohodlně navedl nikým neobtěžován míč na hranici 20m a dělovou střelou překonal brankáře hostů po 4. Do konce poločasu již branka nepadla, ale za zmínku stojí nevyužité gólové příležitosti Vaculíka a Hrnčiříka.

Druhý poločas začali lépe hosté, kteří se v prvních deseti minutách dostali do střeleckých příležitosti, avšak gólmanu Vaculíkovi moc starostí nenadělali. Domácí si nadále vytvářeli brankové příležitosti a po jedné z nich se svým důrazem prosadil Daniel Kořenek 5:0. Domácí postupně využili všech 5. možných střídání. Po pár minutách na hřišti se prosadil Šimoník, který po ose Hnaníček-Vaculík završil skóre zápasu na 6:0.  Chvíli poté mohl po samostatném úniku přidat svůj druhý gól, ale nepodařilo se mu vyzrát na gólmana hostí. Štítná předvedla líbivý fotbal okořeněný 6. brankami a vrátila tak Baťovu porážky z loňské sezony.

Dneska Štítná hrála kompaktně ve všech směrech od gólmana až po útok a nedovolila soupeři dostat se do hry.