TJ Štítná A vs. FS Napajedla

13. 6. 2016

TJ Štítná A vs. FS Napajedla  1:0

Pro další fotografie klikněte na úvodní fotku

Utkání začali lépe hosté a do 10. minutě musel brankář domácích Vaculík dvakrát předvést své umění. Po deseti minutách se domácí rozehráli a vyrovnali hru. Až ve 40. minutě se však dostali do góĺové šance, když Vaculík Tomáš zatáhl míč k brankové čáře a po jeho zpětné přihrávce Petr Štěpančík střelou z osmi metrů otevřel skóre – 1:0. Ještě ve 44. minutě mohl navýšit poločasové skóre Tomáš Vaculík, ale jeho střelu z 25 metrů zastavila pouze tyč hostující branky. Druhý poločas začal z obou stran opatrně. Domácí dobře bránili a hosté se do šancí příliš nedostávali. Až v 57. minutě se do tutovky dostal výborně hrající Petr Štěpančík, ale po přihrávce Hnaníčka mezi obránce jeho velkou šanci brankář hostů vyrazil na roh. Hned o minutu na to mohli vyrovnat hosté, ale samostatný útok hostujícího hráče v pohodě chytající Pavel Vaculík vyrazil. V 63. minutě se ocitl Tomáš Vaculík sám před brankou hostů, ale jeho střela šla dnes již podruhé do tyče. V 64. minutě se po centru dostal k zakončení útočník hostů, ale jeho střelu z jedné opět Pavel Vaculík v bráně domácích vyrazil. V 66. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Žáček a pro Štítnou se otevřela obrovská šance o zachování krajského přeboru. V 67. minutě unikl po pravé straně Štěpančík, přihrál pod sebe na Šenkeříka, ale jeho střelu z 10 metrů hostující brankář s přehledem chytil. V 71. minutě se na pravé straně prosadil Šenkeřík přihrál opět pod sebe na desítku, ale volný Tomáš Vaculík namířil svou střelu těsně vedle levé tyče hostující branky. Hosté se v těchto momentech pokoušeli o střely ze střední vzdálenosti, ale ty neměly přesnost a šly vedle domácí branky. V 79. minutě mohli hosté vyrovnat, ale jejich střela ze 7 metrů vynikajícím zákrokem Pavel Vaculík chytil. Ještě v 89. minutě mohli z protiútoku hosté vstřelit branku. Centr z levé strany tečoval domácí hráč, ale míč, který již zapadal do branky Štítné Pavel Vaculík bravurním zákrokem vyrazil na roh. Vynikajícím výkonem Pavla Vaculíka v bráně Štítné si domácí tímto výsledkem zachovali setrvání v soutěži i na další rok. Naopak Napajedla se porážkou ve Štítné nad Vláří zřejmě připravila o naději na záchranu, jelikož s Viganticemi i Bystřicí pod Hostýnem mají horší vzájemné zápasy. Druhou sezonu nezastavila svůj propad z divize.